انسان در تکاپوی معنا - ( Viktor Frankl/ مترجم: مصطفی رحیمی راد)

Man's search for meaning - (Mustafa Rahimi Rad)

دسته : درام
(دیدگاه {{model.count}} کاربر)
تعداد
نوع
ویژگی‌های محصول
  • نویسنده: Viktor Frankl
  • مترجم: مصطفی رحیمی راد
  • ناشر: انتشارات نادریان
  • تاریخ انتشار: 1399 | 2020
20%
125,000
100,000 تومان
آماده ارسال ناموجود
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

کتاب انسان در تکاپوی معنا: | انسان در تکاپوی معنا، اثر دکتر ویکتور فرانکل، روان پزشک، عصب‌شناس و پدید آورنده علم لوگوتراپی یا معنا درمانی است. این کتاب، دربرگیرنده خاطرات وی از وضعیت خود و سایر قربانیان اردوگاه‌های کار اجباری آلمان، در خلال جنگ دوم جهانی است؛ اما این اثر، تنها شرح دردها و رنج‌های سال‌های اسارت او نیست، بلکه ویکتور فرانکل، در نگارش این کتاب از این فراتر رفته و به عنوان یک روانشناس اکزیستانسیالیست، به اهمیت جستجوی معنا برای زندگی، در دشوارترین شرایط زندگی می‌پردازد و منشأ نیروی انسان برای بقا را معرفی می‌کند.

کتاب انسان در تکاپوی معنا:
دکتر فرانکل سه منبع احتمالی برای کشف معنا را بیان کرده است: کار کردن (انجام کارهای برجسته)، عشق (اهمیت دادن به دیگران) و شهامت تحمل سختی‌ها. به‌طور کلی رنج کشیدن بی معنی است. مفهوم رنج، واکنشی است که نسبت به آن نشان می‌دهیم. دکتر فرانکل معتقد است که هر انسانی می‌تواند شجاع و متواضع باشد؛ یا اینکه در نبرد تلخ برای حفظ بقا خصیصه‌های انسانی خود را به‌دست فراموشی بسپارد و تا مرتبه حیوان تنزل پیدا کند. او تعداد انگشت‌شماری از زندانیان را دیده است که توانستند حالت اول خود را حفظ کنند: «حتی وجود یک نفر که با شجاعت قادر به حفظ انسانیت خودباشد، دلیلی موجه برای اثبات قدرت درونی انسان برای مقابله با سرنوشت نامساعد است.» شاخص ترین دیدگاه دکتر فرانکل که خود من در بسیاری موارد از آن بهره برده و مورد تمجید قرار داده‌ام این است که: نیروهای فراتر از کنترل شما می‌توانند تمام داراییتان را از شما بگیرند به غیراز یک مورد، و آن هم آزادی انتخاب و نحوه واکنش در موقعیت‌های چالش برانگیز است. شاید شما قادر به کنترل حوادث و رویدادهای زندگی خود نباشید، اما همیشه این آزادی را دارید که چطور واکنش نشان دهید و احساسات خود و تأثیرات آن‌ها را مهارکنید.

معنی (روان‌شناسی) معنادرمانی زندانیان اردوگاه‌های اسیران سرگذشتنامه فرانکل، ویکتور امیل، ۱۹۰۵ - ۱۹۹۷م. قتل عام یهودیان، ۱۹۳۹ - ۱۹۴۵م، جنبه‌های روان‌شناسی قتل عام یهودیان، ۱۹۳۹ - ۱۹۴۵م، خاطرات

نویسنده
Viktor Frankl
مترجم
مصطفی رحیمی راد
ناشر
انتشارات نادریان
تاریخ انتشار
1399 | 2020
زبان کتاب
فارسی
نوبت چاپ
اول
قالب کتاب
فیزیکی: شومیز
تعداد صفحات
178

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...