وبلاگ


تمرین کگل - (Kegel)

تمرین کگل - (Kegel)

تمرین کگل: تمرین کگل حرکاتی ساده است که هر خانمی می تواند آن را انجام دهد تا به وسیله آن بتواند عضلات کف لگن خود را تقویت کند. کف لگن شامل مجموعه ای از عضلات، ماهیچه‌ها و بافت‌هایی است که موجب نگه داری اندام‌های تناسلی میشود. در صورتی که این عضلات تضعیف شوند ممکن است مشکلاتی از قبیل عدم توانایی کنترل مثانه شود و فرد دچار بی اختیاری ادرار و مدفوع شود. نحوه انجام تمرین کگل....   بیشتر بخوانید...!

غربالگری سرطان پستان

غربالگری سرطان پستان

ماموگرافی: معاینه بالینی پستان و خودآزمایی پستان, سه تکنیک بسیار مهم و معمول غربالگری سرطان پستان هستند که توسط انجمن های سرطان شناسی توصیه شده‌اند. غربالگری زودرس سرطان پستان, به عنوان یک اقدام تشخیصی موثر شناخته شده که می تواند به میزان قابل توجهی باعث بهبود سرطان و کیفیت زندگی بیمار شده و میزان مرگ و میر را به شدت کاهش دهد.   بیشتر بخوانید...!

مهمترین شاخص سلامت دندان‌ها - (DMFT)

مهمترین شاخص سلامت دندان‌ها - (DMFT)

DMFT شاخص کمیت اثر پوسیدگی بر روی دندان ها می باشد. برای محاسبه این شاخص در هر فرد، میزان DMF برابر با مجموع شاخص های F,M,D خواهد بود. قطعاً هر چقدر این عدد به صفر نزدیک تر باشد بهتر است، میانگین این عدد برای سنین 9 تا 12 سالگی در ایران، بین 1.5 تا 2 است...   بیشتر بخوانید...!

خودشناسی

خودشناسی

خودشناسی: اگر سخت به شغلت مشغول باشی فقط می‌توانی گذران زندگی کنی، که خب بد هم نیست... ولی اگر سخت روی خودت کار کنی، می‌توانی ثروت عظیمی بسازی که خیلی بهتر است... که لازمه بگم فقط یکی از این ثروت‌هایی که به دست میاوری سلامتی است پس...   بیشتر بخوانید...!

اهمیت یک‌ها در زندگی من

اهمیت یک‌ها در زندگی من

اهمیت یک‌ در زندگی من: یک قدم، یک خط، یک لیوان، یک لقمه، یک لبخند، یک....اهمیت یک‌ و ادامه دادن یک‌های مثبت را در زندگی درک کنیم. هر روز یک قدم بیشتر پیاده روی میکنم و ادامه میدهم. هر روز یک خط برای دل خودم مینویسم و ادامه میدهم. هر روز یک جرعه آب بیشتر مینوشم و ادامه میدهم. هر روز یک لبخند بیشتر میزنم تا شادتر زندگی کنم این یک ها زیادند آنها را دست کم نگیرید...   بیشتر بخوانید...!

تکنیک ساندویچ

تکنیک ساندویچ

تکنیک ساندویچ: تکنیک ساندویچ در ارتباطی که نیاز است به هر فردی تذکر دهید، استفاده کنید. برای بیان نکات مثبت لازم نیست اغراق کنید یا به دروغ ویژگی مثبتی را به کسی نسبت دهید، لازم است بدانید که این کار اثر معکوس خواهد گذاشت. هر کسی ویژگی های مثبت فراوانی دارد که با کمی دقت و مثبت اندیشی، متوجه آن ها خواهید شد...   بیشتر بخوانید...!

پرستار مهربان

پرستار مهربان

در این روزهایی که بیماری کرونا در کمین است و روزانه جان تعداد زیادی از انسان‌های این کره خاکی را گرفته و به کام مرگ میکشاند لازم است بیش از پیش قدر سلامتی خود و مراقبت از آن را بدانیم. اگر ماسک زدن، نفس مان را تنگ میکند و میگوییم "ولش کن حالا ماسک نزنم مگر چه میشود" به یاد بیاوریم...   بیشتر بخوانید...!

آیا واقعا کلوخ انداز را پاداش سنگ است؟

آیا واقعا کلوخ انداز را پاداش سنگ است؟

آیا به نظر شما ضرب المثل "کلوخ انداز را پاداش سنگ است" درست است؟ هر کنشی یک واکنشی دارد و یا به عبارت دیگر هر عملی، عکس العملی را در پی خواهد داشت، حال اگر عمل ما موجب شادی و نشاط در فرد مقابل شود عکس العمل وی شادی و خوشحالی است و برعکس...   بیشتر بخوانید...!

نغز و دلنشین
صائب:
                     خود را چو یافتی، همه عالم از آنِ توست

وحدت کرمانشاهی:
                     یا شب، افغانِ شبی، یا سحر، آهِ سحری       
                     می کند زین دو یکی در دلِ جانان، اثری
اطلاعات بیشتر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
بایگانی نوشته‌ها