بهداشت و سلامت


تیم دانلودخرید، سعی بر این دارد شما را با نکات مهم "بهداشت و سلامتی" براساس بروزترین منابع این آگاه نمایند. در ادامه پی میبریم که...!


تمرین کگل - (Kegel)

تمرین کگل - (Kegel)

تمرین کگل: تمرین کگل حرکاتی ساده است که هر خانمی می تواند آن را انجام دهد تا به وسیله آن بتواند عضلات کف لگن خود را تقویت کند. کف لگن شامل مجموعه ای از عضلات، ماهیچه‌ها و بافت‌هایی است که موجب نگه داری اندام‌های تناسلی میشود. در صورتی که این عضلات تضعیف شوند ممکن است مشکلاتی از قبیل عدم توانایی کنترل مثانه شود و فرد دچار بی اختیاری ادرار و مدفوع شود. نحوه انجام تمرین کگل....   بیشتر بخوانید...!

غربالگری سرطان پستان

غربالگری سرطان پستان

ماموگرافی: معاینه بالینی پستان و خودآزمایی پستان, سه تکنیک بسیار مهم و معمول غربالگری سرطان پستان هستند که توسط انجمن های سرطان شناسی توصیه شده‌اند. غربالگری زودرس سرطان پستان, به عنوان یک اقدام تشخیصی موثر شناخته شده که می تواند به میزان قابل توجهی باعث بهبود سرطان و کیفیت زندگی بیمار شده و میزان مرگ و میر را به شدت کاهش دهد.   بیشتر بخوانید...!

مهمترین شاخص سلامت دندان‌ها - (DMFT)

مهمترین شاخص سلامت دندان‌ها - (DMFT)

DMFT شاخص کمیت اثر پوسیدگی بر روی دندان ها می باشد. برای محاسبه این شاخص در هر فرد، میزان DMF برابر با مجموع شاخص های F,M,D خواهد بود. قطعاً هر چقدر این عدد به صفر نزدیک تر باشد بهتر است، میانگین این عدد برای سنین 9 تا 12 سالگی در ایران، بین 1.5 تا 2 است...   بیشتر بخوانید...!

اهمیت یک‌ها در زندگی من

اهمیت یک‌ها در زندگی من

اهمیت یک‌ در زندگی من: یک قدم، یک خط، یک لیوان، یک لقمه، یک لبخند، یک....اهمیت یک‌ و ادامه دادن یک‌های مثبت را در زندگی درک کنیم. هر روز یک قدم بیشتر پیاده روی میکنم و ادامه میدهم. هر روز یک خط برای دل خودم مینویسم و ادامه میدهم. هر روز یک جرعه آب بیشتر مینوشم و ادامه میدهم. هر روز یک لبخند بیشتر میزنم تا شادتر زندگی کنم این یک ها زیادند آنها را دست کم نگیرید...   بیشتر بخوانید...!

نغز و دلنشین
صائب:
                     خود را چو یافتی، همه عالم از آنِ توست

وحدت کرمانشاهی:
                     یا شب، افغانِ شبی، یا سحر، آهِ سحری       
                     می کند زین دو یکی در دلِ جانان، اثری
اطلاعات بیشتر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...