Youth Choices and Change Promoting Healthy Behaviors in Adolescents - (Cecilia, Maddaleno)

(دیدگاه {{model.count}} کاربر)
تعداد
نوع
ویژگی‌های محصول
  • نویسنده: Cecilia Breinbauer Maddaleno Herrera Maddaleno H
  • ناشر: سازمان بهداشت پان آمریکا | www.paho.org
  • تاریخ انتشار: 1383 | 2005
  • زبان کتاب: انگلیسی
آماده ارسال ناموجود
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

این نشریه در مورد سلامت نوجوانان و تغییر رفتار مثبت به عنوان یک موضوع مهم بهداشت عمومی دیده می شود. مجموعه و گزارش کاربرد نظریه ها و مدل های تغییر رفتاری را به طور خاص برای نوجوانان ارائه می دهد. این نشان دهنده تلاشی برای گنجاندن دیدگاه توسعه‌ای در تحلیل مفهومی این ساختارهای نظری کلاسیک در مراحل مختلف نوجوانی است. تفاوت‌های فرهنگی، قومی، و جنسیتی نیز مورد توجه ویژه قرار می‌گیرند، همانطور که نقش فقر و توانایی برخی از نوجوانان برای تأمین رفاه جسمی و عاطفی علیرغم شرایط ناملایمات. این کتاب علاوه بر این تلاش می کند توضیح دهد که چرا برخی از مداخلات ارتقای سلامت با هدف تغییر رفتار مثبت نوجوانان نتایج مطلوب را به همراه دارد، در حالی که برخی دیگر شکست می خورند. تنوعی از تنظیمات جغرافیایی ذکر شده است: از آفریقا تا ایالات متحده، کانادا تا جامائیکا، برزیل تا هلند، السالوادور تا ژاپن، و هند تا مکزیک، در میان آنها.

این نشریه که به تازگی توسط PAHO در مورد سلامت نوجوانان و تغییر رفتار مثبت منتشر شده است، پایگاه دانش را در مورد این موضوع مهم بهداشت عمومی افزایش می دهد. این اولین مجموعه و گزارش سیستماتیک از کاربرد نظریه ها و مدل های تغییر رفتاری به طور خاص برای نوجوانان را ارائه می دهد. در عین حال، این اولین تلاش برای گنجاندن دیدگاه رشدی در تحلیل مفهومی این ساختارهای نظری کلاسیک در مراحل مختلف نوجوانی است. تفاوت‌های فرهنگی، قومی، و جنسیتی نیز مورد توجه ویژه قرار می‌گیرد، مانند نقش فقر و توانایی برخی از نوجوانان برای تأمین رفاه جسمی و عاطفی علیرغم شرایط ناملایمات.

این کتاب علاوه بر این، زمینه جدیدی را در توضیح اینکه چرا برخی از مداخلات ارتقای سلامت با هدف تغییر رفتار مثبت نوجوانان نتایج مطلوب را ایجاد می‌کنند، در حالی که برخی دیگر شکست می‌خورند، می‌گشاید. دقت تجزیه و تحلیل به تنوع موقعیت‌های جغرافیایی اشاره شده گسترش می‌یابد: از آفریقا تا ایالات متحده، کانادا تا جامائیکا، برزیل تا هلند، السالوادور تا ژاپن و هند تا مکزیک.

تجارب جامعه پژوهشی جهانی که در اینجا ارائه شده است، بدون شک زمینه مناسبی را در میان افراد مختلف، از جمله مروجین سلامت محلی، طراحان برنامه های ارتقای سلامت جامعه، متخصصان بهداشت، جامعه دانشگاهی و پژوهشی، وزارتخانه های بهداشت عمومی و امور جوانان، پیدا خواهد کرد. کسانی که مطالعه می‌کنند و کسانی که گرایش‌های رسانه‌های جمعی را ایجاد می‌کنند، والدین و معلمان، مشاوران مدرسه، و همه کسانی که نقش مهمی در زندگی نوجوانان دارند.

روانشناسی نوجوان، نوجوانان، روانشناسی، نوجوانان، تجارت و اقتصاد، ارجاع، روانشناسی سلامت بالینی، رفتار بهداشتی در نوجوانی، رفتار بهداشتی در کودکان، ارتقاء سلامت، بهداشت و سلامت، رفتار بهداشتی، مراقبت پزشکی، سلامتی و بهداشت، بهداشت و سلامت جوانان

نویسنده
Cecilia Breinbauer
Maddaleno Herrera Maddaleno H
ناشر
سازمان بهداشت پان آمریکا | www.paho.org
تاریخ انتشار
1383 | 2005
زبان کتاب
انگلیسی
نوبت چاپ
چاپ اول
قالب کتاب
PDF
تعداد صفحات
413

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...